Nazywam się Marek Szrejter. Chciałem zostać strażakiem i pójść w ślady mojego taty, lecz los rzucił mnie w inne miejsce i nakreślił inne zadanie. Zadanie to, stało się moją pasją jak mówią znajomi i nie zamieniłbym tego na żadną inną. Zawsze interesował mnie świat zwierząt i przyrody.  Od kwietnia 1994 roku rozpocząłem pracę w Schronisku dla Zwierząt w Toruniu na stanowisku pielęgniarz zwierząt-kierowca.  Jest, to miejsce bardzo specyficzne. I jeśli się komuś wydaje, że to łatwa praca, to się grubo myli.  Trzeba mieć jednak twarde pośladki i miękkie serce, aby tu pracować.

Po wielu latach pracy (10 lat) zrobiłem pierwszy kurs praktyczny i teoretyczny pielęgniarza zwierząt według programu Angielskiej organizacji RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt)w Bydgoskim Schronisku dla Zwierząt.

 

Kolejny kurs korespondencyjny  „ Tajniki zachowania i szkolenia psa” na licencji COAPE.

Ukończyłem kurs dyplomowy dający brytyjskie uprawnienia behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre sof Applied Pet Ethology(COAPE)

Od września 2010 roku prowadzę Psi Park dla psów, gdzie mogą sobie psy pobawić i pobiegać na ogrodzonym i oświetlonym terenie. Miejsce to, służy również do edukacji w szerokim tego słowa znaczeniu.

Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce w oddziale Toruńskim.

Byłem uczestnikiem kilku seminariów, sympozjów o psiej tematyce i nadal się kształcę.

Uwielbiam przyrodę i kontakty wzrokowe oraz bezpośrednie z dzikimi zwierzętami, a w szczególności interesują mnie wilki z którymi miałem kontakt.

W domu mam nie psa, lecz kota, który daje mi odprężenie i wiele radości.